Statystyki 1 Ligi sezonu 20/21 po 7 kolejkach

Po ponad miesiącu zmagań na pierwszoligowych boiskach, zebraliśmy dostatecznie sporo danych, aby móc zaprezentować pierwszy w tym sezonie przegląd statystyk tych rozgrywek w zakresie stałych fragmentów, gry głową, strzałów z dystansu, czasu zdobywania bramek, a także jakości ławki rezerwowych.


DANE OGÓLNE

Ze 144 bramek, które padły dotychczas na pierwszoligowych boiskach, 54 to efekt dobrze wykonanych stałych fragmentów gry. Po 7 kolejkach stanowi to 37,5 % wszystkie bramek zdobytych. To o 1,5 % więcej niż na tym samym etapie w poprzednim sezonie.

Na chwilę obecną najbardziej owocnym w bramki stałym fragmentem są rzuty rożne – 20 bramek.

Co ciekawe przy 63% bramek zdobytych zaliczono asystę, a blisko 40% goli to efekt akcji, w których wymieniono przynajmniej 2 podania.

KLASYFIKACJE

STAŁE FRAGMENTY GRY

W poprzednim sezonie stałe fragmenty stanowiły bardzo istotny wkład w wypracowany przez Wartę Poznań awans do Ekstraklasy. „Zieloni” byli najlepszą drużyną pod względem bramek zdobytych po sfg.

Z kolei Stal Mielec drogę do najwyższej klasy rozgrywkowej utorowała sobie dobrą postawą przy sfg w defensywie.Wymownym jest także fakt, iż 3 ostatnie miejsca w rankingu sfg w defensywie w poprzednim sezonie zajęło Olimpia Grudziądz, Wigry Suwałki oraz Chojniczanka Chojnice.

Po 7 kolejkach obecnego sezonu liderem rankingu sfg w ataku jest ŁKS Łódź. Zespół Wojciecha Stawowego może pochwalić się aż 5 bramkami zdobytymi po rzutach wolnych. To tyle samo, ile w całym poprzednim sezonie zdobyła poznańska Warta. ŁKS jest także wiceliderem rankingu stałych fragmentów w defensywie.

Jedynym zespołem bez gola zdobytego po sfg jest GKS Bełchatów. Na tym samym etapie rozgrywek w poprzednim sezonie były dwie drużyny z zerowym kontem bramek po sfg (Odra Opole i Zagłębie Sosnowiec). GKS wówczas w ten sposób zdobył jedną bramkę.

W sezonie 2020/21 zdobyto 7 bramek po bezpośrednich strzałach z rzutów wolnych. Na tle pozostałych drużyn wyróżnia się ŁKS, którego zawodnicy trzykrotnie już dokonali tej sztuki.
1. Szymon Drewniak (Arka Gdynia) – w meczu 1 kolejki GKS Jastrzębie – Arka Gdynia
2. Filip Karbowy (Zagłębie Sosnowiec) – w meczu 2 kolejki Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy
3. Pirulo (ŁKS Łódź) – w meczu 4 kolejki Zagłębie Sosnowiec – ŁKS Łódź
4. Kamil Radulj (Resovia Rzeszów) – w meczu 5 kolejki GKS Tychy – Resovia Rzeszów
5. Krzysztof Janus (Odra Opole) – w meczu 5 kolejki Odra Opole – GKS Bełchatów
6. Łukasz Sekulski (ŁKS Łódź) – w meczu 5 kolejki ŁKS Łódź – Sandecja Nowy Sącz
7. Maksymilian Rozwandowicz (ŁKS Łódź) – w meczu 5 kolejki ŁKS Łódź – Sandecja Nowy Sącz

GRA GŁOWĄ

STRZAŁY Z DYSTANSU

ŁAWKA REZERWOWYCH

CZAS

Reklama