Statystyki 1 Ligi po 5 kolejce sezonu 2021/22

Nowy sezon 1 Ligi osiągnął już taki etap (rozegrano pięć pełnych kolejek), że zebrane statystyki zaczynają już coś znaczyć i można wyciągnąć z nich powtarzalność w przypadku konkretnych zespołów, a także pokazać, kto na starcie okazał się mocny. Statystyki pozwolą lepiej zrozumieć dlaczego na czele znajdują się Korona Kielce oraz Miedź Legnica.


DANE OGÓLNE

105 goli po 5 kolejkach daje średnią 2,33 bramki na mecz. Na tym etapie rozgrywek średnia jest identyczna, z tą którą uzyskano w całym poprzednim sezonie w 1 Lidze.

Po 5 kolejkach są tylko 2 drużyny bez porażki (Korona Kielce i Miedź Legnica) i jedna ekipa, która nie poznała smaku zwycięstwa (Stomil Olsztyn).

Stałe fragmenty gry stanowią źródło co trzeciego gola w tym sezonie. 16 ze 105 trafień to wynik dobrze egzekwowanego rzutu karnego (15,24%). Poniżej szczegółowa tabela rozkładająca bramki po sfg na czynniki pierwsze.

STAŁE FRAGMENTY GRY

Na podstawie obecnych danych oczywiście trudno wyciągać daleko idące wnioski w zakresie tego kto ma najlepsze wykonanie stałych fragmentów gry. Z poniższej tabeli wynika, że jest to Odra Opole, ale już bardziej wnikliwa analiza pokaże nam, że 2 bramki podopieczni Piotra Plewni zdobyli po strzałach z rzutu karnego, czyli de facto najprostszym ze wszystkich źródeł sfg.

Natomiast rzut oka na dane Korony Kielce uświadomią nas, że lider zdobył bramkę po każdym rodzaju stałego fragmentu gry.

Korona jest także drużyną wyróżniającą się w klasyfikacji bramek straconych po sfg. Tutaj kielczanie nie stracili jeszcze gola w ten sposób, a pierwsze miejsce utrzymują dzięki najmniejszej liczbie bramek straconych w ogóle. Warto zauważyć olbrzymi progres drużyny Dominika Nowaka w porównaniu z poprzednim sezonem. Na podobnym etapie rozgrywek (po 7 kolejkach sezonu 2020/21) „Złocisto-Krwiści” zajmowali 14 i 17 miejsce, odpowiednio pod względem bramek po sfg w ataku i obronie. Zresztą, przy okazji statystycznego podsumowania sezonu 2020/21 zwracaliśmy uwagę, że to jeden z elementów, od którego należałoby zacząć „naprawę” kieleckiej ekipy.
Swoją dobrą postawę w tym elemencie gry potwierdza także Odra Opole.

Nieciekawie wygląda sytuacja w Nowym Sączu, zarówno w zakresie powyższych jak i poniższych danych.

GRA GŁOWĄ

W przypadku gry w powietrzu moglibyśmy praktycznie powielić powyższe wnioski i wyróżnić Odrę Opole oraz Koronę Kielce.

w Nowym Sączu nastroje adekwatne do tych przy sfg.

ASYSTY I PŁYNNOŚĆ AKCJI BRAMKOWYCH

Jest pewna statystyka, z której Sandecja Nowy Sącz może być na tą chwilę zadowolona. Otóż ta ekipa przeprowadza w tym sezonie najpłynniejsze akcje bramkowe. Chociaż niektóre źródła nie uznają nawet asysty w meczu 5 kolejki Sandecji w Tychach, my bagatelizujemy zachowanie Konrada Jałochy na korzyść Sączersów.

STRZAŁY Z DYSTANSU

ŁAWKA REZERWOWYCH

Dotychczas zawodnicy rezerwowi „maczali palce” w 32 zdarzeniach bramkowych na 105 strzelonych goli. To ok 30 % bramek.

CZAS

Reklama