Analiza Floty Świnoujście

flotylla


Pewnie nieraz zastanawialiście się jak wygląda prawdziwa analiza gry, którą dostarcza się klubowi przed meczem. Kluby rzecz jasna niechętnie dzielą się swoją wiedzą w tym zakresie i rzadko pojawiają się tego typu raporty w publicznej przestrzeni. Kilka lat temu do sieci wyciekła analiza wykonana w rządzonej przez Jose Mourinho Chelsea, której autorem był znany także skądinąd Andre – Villas Boas. Całość rozbierała na części pierwsze Newcastle.

Jak to wygląda w polskich klubach? Z naszej wiedzy i doświadczeń wynika, że nie aż tak dobrze. Deliktanie mówiąc. Oczywiście to, co my przygotowujemy na taktycznie niewiele ma wspólnego analizami dla klubów, w przystępnej formie staramy się wyjaśniać podstawowe zagadnienia taktyczne. W swojej działalności zdarza nam się jednak wspierać i kluby piłkarskie analizami przeciwnika. Dziś chcialibyśmy pokazać Czytelnikom, jak naszym zdaniem taka analiza powinna wyglądać

Mieliśmy przyjemność podziwiać grę Floty Świnoujście w ostatnich spotkaniach, odwiedzając ich na żywo pod kątem analizy. Efektem tego jest obszerny tekst, w sam raz dla zapalonych miłośników taktyki, do którego lektury zachęcamy.

Plik znajdziecie tu:

http://bit.ly/1cmWFTe (Sendspace, do pobrania)

http://bit.ly/16hlKcf (Dropbox)

http://bit.ly/1ekCWAf (Google Docs)

 

Andrzej Gomołysek
Z jego frustracji, że nikt w tym kraju nie potrafi napisać kilku merytorycznych zdań o piłce, zrodziła się strona, którą czytasz. Tak długo jak dziennikarzył, nienawidzili go trenerzy i piłkarze, tak długo jak dziennikarzył, nienawidził siebie, że musi zadawać banalne pytania, żeby usłyszeć banalne odpowiedzi. Po przejściu na drugą stronę barykady scoutował dla klubów w połowie krajów Europy. Jeśli przypadkiem miałeś okazję w jakimś pracować, możliwe, że rozpracowywał Ci przeciwnika.

Reklama