Analiza ataktyczna (4)

Runda wiosenna rozpoczęta, wiosna kalendarzowa za pasem, ale piłkarze i trenerzy jakby nie do końca otrząsnęli się jeszcze z zimuchy. Ba, niektórzy ciągle wykazują objawy jesiennej depresji. Z uwagi na wysoką śmiertelność w zebranych wypowiedziach lekturę zalecamy jedynie czytelnikom o mocnych nerwachTen mecz wskazał na pewną niedojrzałość Śląska. Tylko dojrzała drużyna potrafiłaby bowiem zareagować na to co się stało, na to nieszczęście, które spotkało ją tak błyskawicznie.

O wrocławskiej drużyny wieku dziecięcym opowiada Tomasz Łapiński, były obrońca Widzewa i reprezentacji. (źródło: sport.pl)

Fizycznie jesteśmy fatalnie przygotowani. Ale jak mamy być, skoro trenujemy w błocie czy na lodzie.
Marcin Mięciel, napastnik ŁKS-u, wypatruje wiosny. (źródło: sports.pl)

Znajomi z całego świata gratulują mi takiego ruchu.
Nacho Novo, niedawny nabytek Legii, o licznych, świetnie zorientowanych w tematyce Ekstraklasy znajomych. (źródło: „Polska The Times”)

Gdyby ten mecz zakończył się innym wynikiem, może bym to jakoś przeżył.
Michał Gliwa, bramkarz Polonii Warszawa, o swoim błędzie podczas meczu z Widzewem. Wywiad najwyraźniej przeprowadzony juz w krypcie. (źródło: „Przegląd Sportowy”)

Oczywiście na każdej wojnie, bo trenerka trochę takim zawodem jest, muszą być trupy, ale wcale nie muszą słać się gęsto.
Trupiej logiki (i logistyki) ciąg dalszy, tu: Tomasz Hajto, kiedyś piłkarz Schalke, obecnie trener Jagiellonii. (źródło: „Gazeta Wyborcza”)

Stałe fragmenty nas dziś zabiły.
Wątek funeralny kontynuuje Krzysztof Kotorowski, bramkarz Lecha. W następnej kolejce w ogóle zagra ktoś żywy? (źródło: lechpoznan.pl)

Byli zachwyceni, że wybitny sportowiec jest zainteresowany kursem w ich kraju.
Piotr Świerczewski, Team Manager ŁKS-u, o tym, jak bardzo jest rozchwytywany. Nazw krajów niestety nie wymienia. (źródło: „Gazeta Wyborcza”)

Nasza drużyna jest na tyle niepokorna i złożona z różnych zawodników, którzy mają problemy, że takiego piłkarza chcielibyśmy dla wzmocnienia składu.
Ponownie Świerczewski, tym razem przy okazji potencjalnego transferu Małeckiego zdradza wizję budowy drużyny. (źródło: sport.pl)

Legia zagrała świetnie i mądrze. Szybko strzeliła bramki, potem z boiska wyleciał Darek i było po meczu.
Sebastian Mila w kilka sekund streszcza przegrany mecz swojego Śląska. A myśmy pełne 90 minut oglądali… (źródło: „Gazeta Wyborcza”)

Każdy z nas jest za to odpowiedzialny. Popełnialiśmy błędy tam, gdzie nie powinno ich być. Teraz musimy starać się grać jeszcze lepiej.
Czyli w kolejnym meczu wszystkie błędy będą już na swoich miejscach. Marko Jovanović, obrońca Wisły. (źródło: wislakrakow.pl)

Graliśmy w końcu w piłkę i mecz mógł się podobać.
Krzysztof Ostrowski, pomocnik Widzewa, nie zdradza, w co grał podczas poprzednich kilkudziesięciu ligowych spotkań. (źródło: widzew.pl)

Reklama