Hangout na mecz Polska-Niemcy

Stały skład Michał Zachodny, Andrzej Gomołysek i Jacek Staszak dyskutuje o szansach Polaków w starciu z Niemcami.


 

Andrzej Gomołysek
Z jego frustracji, że nikt w tym kraju nie potrafi napisać kilku merytorycznych zdań o piłce, zrodziła się strona, którą czytasz. Tak długo jak dziennikarzył, nienawidzili go trenerzy i piłkarze, tak długo jak dziennikarzył, nienawidził siebie, że musi zadawać banalne pytania, żeby usłyszeć banalne odpowiedzi. Po przejściu na drugą stronę barykady scoutował dla klubów w połowie krajów Europy. Jeśli przypadkiem miałeś okazję w jakimś pracować, możliwe, że rozpracowywał Ci przeciwnika.

 • gp

  Z tą trójką z Legii w obronie to pojechał…

  • Michał Zachodny

   Wiadomo!

 • łp

  Czy nie uważacie, że w proponowanym zestawieniu nie mamy kompletnie pomysłu na prowadzenie gry w ataku pozycyjnym? Będziemy grać wysoką piłką na któregoś z napastników??? Liczyć na to, że boczni pomocnicy w pojedynkę przeniosą ciężar gry z własnej połowy pod jedenastkę przeciwnika??? Wypuścimy Piszczka do rozgrywania piłki z Grosickim??? Nie ma. Zero konceptu na grę Polaków z piłką (no chyba że niesamowity mecz zagra Jodłowiec, który ostatnio kilka razy pokazał, że potrafi też rozprowadzać atak pozycyjny). I tu widzę duży problem.

  Powyższy problem obnaża też słabość przyjętej koncepcji przez sztab szkoleniowy. Dla mnie wybór formacji 1-4-4-2 na ten mecz nie ma sensu. Skoro przez ogromną większość meczu będziemy się bronić przed grającymi w ataku pozycyjnym Niemcami (bo nie będziemy w stanie dłużej utrzymać się przy piłce), to czy w takim razie wystawienie spośród 10 zawodników z pola aż 3,5 którzy w obronie praktycznie nie uczestniczą (Rybusowi dałem pół, bo jakiś czas temu jednak coś pomagał w obronie – nie wiem jak będzie teraz) jest posunięciem logicznym? Dla mnie to niekonsekwencja. Jeśli chcemy się bronić to Milik jest kompletnie do niczego nam nie potrzebny. Nie potrzebujemy też aż 4 graczy do szybkiej kontry (a Milik z ich czterech wydaje się być najmniej predystynowany do gry w takim stylu). W to miejsce powinien grać zawodnik, który miałby defensywną charakterystykę (kwestia tego, że nie wiem kto spośród powołanych mógłby pełnić tą rolę, jest odrębnym problemem)…

  Nie zmienia to faktu, że szczerze życzę naszym sukcesu. Dawno piłkarska reprezentacja nie dała nam powodów do satysfakcji – może dziś właściwy moment?

  • gp

   No właśnie, nie mamy trzeciego defensywnego, można wstawić tylko Mączyńskiego. Zresztą, nie wiem, skąd te ciągłe narzekania na Milika, to jest zawodnik, który umie wszystko, na razie nie zawsze to pokazuje, ale w tej „11” to raczej nie on jest problemem, tylko lewa strona. Cały czas mam nadzieję, że ktoś w końcu przejrzy na oczy i zastapi Rybusa kimś, kto się nadaje do gry w kadrze…

   • DawidJankowiak

    Ale poza Błaszczykowskim trudno znaleźć lepszych, ja wolę Sobotę, ale nie wiem, czy jest wyraźnie lepszy. Żyro? Jeszcze chyba nie, choć liczę na to.

  • DawidJankowiak

   Z tą grą w obronie Grosickiego, Lewandowskiego i Milika to pojechałeś, bo każdy z nich to poprawił w ostatnich latach (zwłaszcza Grosicki, tylko on ma siły na 60 minut). Rybus niestety broni jak bronił, choć nie było źle.

Reklama