1 Liga: kto ma największy wpływ na wyniki zespołów?

Wkraczając w decydującą fazę sezonu, można przekonać się na kogo poszczególne zespoły mogą liczyć, aby osiągnąć swoje cele. Walka na poważnie trwa jeszcze o dwa cele: 2 miejsce, premiowane bezpośrednim awansem oraz o udział w barażach. Pozostałe kwestie zdają się być już wyjaśnione. Ten drugi cel jest jeszcze w zasięgu Miedzi Legnica, której liderem liczbowym jest Kamil Zapolnik, czyli piłkarz, który ostatniego gol strzelił 12 kwietnia 2021 roku, a od tego czasu nie wykorzystał 2 rzutów karnych. O wiele wyższą formę w ostatnich dniach prezentują Joan Roman oraz Michał Bednarski.


Patrząc na ostatnią formę Górnika Łęczna oraz Miedzi Legnica, ten wyścig o udział w barażach może się jeszcze różnie ułożyć. Spodziewamy się, że kluczowym meczem dla Miedzi będzie spotkanie przeciwko Odrze Opole 22 maja.

Poniżej przedstawiamy zestawienie zawodników, którzy mają największy wpływ na wyniki swoich zespołów w kolejności od największego procentowego udziału w bramkach całej drużyny. 10 z nich to zawodnicy w wieku 30+. Najmłodszym jest Juliusz Letniowski z Arki Gdynia.

Na czele listy 24-letni zawodnik, który ma wpływ na 60% bramek zdobytych przez GKS JastrzębieDaniel Rumin. Nie jest to duża niespodzianka, gdyż niemal na każdym etapie tego sezonu, ten piłkarz był zdecydowanym liderem ekipy z ul. Harcerskiej. Wygląda na to, że jego zespół zostanie w 1 Lidze, ale co do samego piłkarza takiej pewności nie ma. W obecnym sezonie wiceliderem w Jastrzębiu jest jego imiennik Daniel Szczepan (6/2/0/1 i 36% udziału).

Reklama